Polska wolna od atomu
NIE dla energii jądrowej
Protest w Gdańsku
Kilkadziesiąt osób demonstrowało  w centrum Gdańska przeciw budowie w Polsce elektrowni atomowej.
Przebrani w białe kombinezony ochronne demonstranci rozwinęli taśmę, którą ogrodzili kilkudziesięciometrowy obszar. Przez megafon odczytywali zalecenia dotyczące sposobu postępowania w sytuacji awarii elektrowni jądrowej. Częstowali napojem imitującym płyn Lugola. Wokół szybko zaczęli gromadzić się ludzie.

- Są trzy powody dla, których sprzeciwiamy się budowie elektrowni, – tłumaczył Filip Duda z Pomorskiej Inicjatywy Antynuklearnej, - oprócz bezpieczeństwa, to brak ekonomicznego uzasadnienia i fakt, że do dziś nie potrafimy sobie radzić z odpadami radioaktywnymi.

Tłumaczył, że nie bierze się pod uwagę kosztów gospodarowania odpadami i przyszłych gigantycznych kosztów rozbiórki „atomówki”.

- Wmawia nam się, że to krok w kierunku uniezależnienia energetycznego, tymczasem w Polsce nie ma eksploatowanych złóż uranu i paliwo do reaktorów będziemy musieli sprowadzać z zagranicy – mówił Duda.

Weteran demonstracji przeciw budowie elektrowni w Żarnowcu w latach osiemdziesiątych, odczytał tekst protestu przeciw decyzji ówczesnych, komunistycznych władz, o rozwoju energetyki jądrowej. Jak stwierdził, tekst „równie dobrze pasuje do dzisiejszej sytuacji”.

- Organizowaliśmy cotygodniowe demonstracje, wreszcie głodówkę protestacyjną. Odbyło się referendum, które wygraliśmy. Teraz też wygramy – zapowiadał.

Problemem, który szczególnie podkreślali demonstranci jest brak rzetelnej i uczciwej debaty publicznej.

- Decyzja o budowie elektrowni jest nam narzucona i poparta nie rzeczowymi argumentami, tylko rządową, kosztowną propagandą – tłumaczyli demonstranci.

- Światło w domu bez atomu! Atom nie przejdzie! - skandował tłum.

za: www.wybrzeze24.pl
<< Wstecz Dodaj nowy komentarz
Acelcoge
25/03/2014 09:48:51
replica chanel
<a href="http://vicfish.com/ ">discount chanel bag</a> SBlVvFhV <a href=http://vicfish.com/>discount chanel bags</a> uEepytaI <a href="http://vicfish.com/ "> http://vicfish.com/ </a>
Utiffeta
23/03/2014 00:56:01
cheap chanel
<a href="http://vicfish.com/ ">knock off chanel bags</a> GbbueoaE <a href=http://vicfish.com/>replica chanel bags</a> VPppDerF <a href="http://vicfish.com/ "> http://vicfish.com/ </a>
lotRoock
09/03/2014 06:18:32
burberry outlet online
<a href=http://burberryoutletonline.manifo.com/>burberry outlet</a> <a href=http://burberryoutletonline.manifo.com/> http://burberryoutletonline.manifo.com/ </a>
<a href=http://www.ifgot.com>Home Espresso Machine</a>
3 element(y|ów)
Dodaj nowy komentarz
Nazwa*
Tytuł*
Komentarz*
Wpisz kod potwierdzenia przedstawiony na obrazku*
Załaduj ponownie obraz.


 
Najnowsze wiadomości
Nadchodzące wydarzenia
luty, 2011
marzec, 2011
kwiecień, 2011
maj, 2011
sierpień, 2011
styczeń, 2012
luty, 2012
marzec, 2012
kwiecień, 2012
sierpień, 2012
kwiecień, 2013
maj, 2013
czerwiec, 2013
lipiec, 2013
październik, 2013
grudzień, 2013
luty, 2014
BlogKoalicja Antyatomowa